Nowatorska aplikacja iSmart zrewolucjonizuje proces uczenia się i pomoże łatwiej uczyć się dzieciom, w szczególności z dysleksją. Aplikcja jest zaadresowana do dzieci (od najmłodszych 6-latków do młodzieży w wieku 16 lat) i występuje w kilku wersjach: iSmart DOM – do użytku w domu, iSmart KLASA – do użytku w klasach oraz iSmart SZKOŁA – do zastosowania w całych szkołach.

Aplikacja iSmart jest oprogramowaniem rozwojowym bardzo pomocnym w uczeniu się, zawiera m.in. funkcje odtwarzania tekstu, a także zapisywania mowy w formie tekstowej, mapowanie myśli, kolorowanie liter, specjalistyczne formatowanie tekstu. Dodatkowe korzyści dotyczą zarządzania wiedzą i szeroko rozumianej komunikacji pomiędzy uczniami, rodzicami, nauczycielami w klasie oraz nauczycielami w całej szkole.

Inauguracja wprowadzenia na rynek wersji testowej aplikacji iSmart odbyła się 25 stycznia 2017 roku w Londynie na największych Targach Edukacyjnych w Wielkiej Brytanii – BETT i spotkała się z dużym zainteresowaniem szczególnie specjalistów ds. dydaktyki.

Pomysłodawczynią oraz dyrektorem zarządzającym firmy o tej samej nazwie jest przedsiębiorcza kobieta z Malty – Angele Guliano, która postanowiła zaangażować zespół ekspertów z dziedziny psychologii, dydaktyki i informatyki i stworzyć jedyne w swoim rodzaju kompleksowe rozwiązanie ułatwiające nie tylko dzieciom uczenie się ale również nauczycielom łatwe zarządzanie wiedzą i komunikowanie się.

Oprócz angielskiej wersji iSmart wdrażanej aktualnie w Wielkiej Brytanii jako pierwsze do projektu dołączyły dwa kraje: Polska i Włochy, w których dzięki zaangażowaniu wielu osób udzielona zostanie pomoc dzieciom z problemami w uczeniu się.

W Polsce trwają aktualnie prace nad tłumaczeniem aplikacji na język polski, które koordynuje Urszula Ciołeszyńska – przedstawiciel iSmart w Polsce. Już za kilka tygodni aplikacja iSmart będzie dostępna w Polsce w języku polskim. Aktualne informacje o tym projekcie będziemy prezentować również na naszej stronie projekty.ambas.org.

We Włoszech Giuseppe Labita Consulenza & Formazione Srl z Palermo, Sycylia udostępnią wkrótce aplikację w języku włoskim.

W celu uzyskania więcej informacji, prosimy pisać na adres polska@getismart.com.